Nowenna do św. Judy Tadeusza
Modlitewnik - Koronki i Nowenny

DZIEŃ PIERWSZY
Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością. 

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili. 

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę). 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ DRUGI
O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia. 

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej. 

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ TRZECI
Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem. 

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ CZWARTY
O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy. 

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego. 

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ PIĄTY
Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje. 

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz". 

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ SZÓSTY
Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją. 

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły. 

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej. 

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ SIÓDMY
O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutki, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ ÓSMY
O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...


DZIEŃ DZIEWIĄTY
O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz. 

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen. 

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
 

Komentarze   

 
0 #8 Piotr 2014-09-15 20:25
Św.Judo Tadeuszu,proszę o wstawiennictwo do Boga w intencji mojego syna.Aby wybrał dobrą drogę.
Cytować
 
 
0 #7 Karolina 2014-08-16 06:35
Św. Judo Błagam pomóż mi odnaleźć mężczyznę z którym założyłabym dobą ,szczęśliwą kochającą pełną Rodzinę Ty wiesz że brakuje mi już sił w poszukiwaniu . Proszę postaw takiego mężczyznę na mojej drodze
Cytować
 
 
0 #6 Karolina 2014-08-16 06:35
Św. Judo Błagam pomóż mi odnaleźć mężczyznę z którym założyłabym dobą ,szczęśliwą kochającą pełną Rodzinę Ty wiesz że brakuje mi już sił w poszukiwaniu . Proszę postaw takiego mężczyznę na mojej drodze
Cytować
 
 
0 #5 Jadwiga 2014-02-18 12:48
Judo Tadeuszu prosze Cie bys pomogl mi znalezc bratnia dusze bym mogla przezyc dalsze dnia razem na dobre i zle.
Cytować
 
 
0 #4 Tobiasz 2013-08-21 18:52
Proszę Cię Św. Judo Tadeuszu o łaskę dla mojego małżeństwa. Pomimo rozstania z żoną w głębi serca pragnę samych łask dla naszego związku. Za swoim stawiennictwem spraw, aby moje problemy małżeńskie rychło minęły oraz proszę o mądrość, za sprawą Ducha Św., dla żony w trakcie podejmowania przez nią decyzji dotyczących naszego małżeństwa.
Cytować
 
 
0 #3 Roksana 2013-04-26 20:35
Proszę a o odnalezienie mojego Taty Leszka Czapli który zaginął 4.04. 2013 zam w Będzinie prosi córka Roksana
Cytować
 
 
0 #2 Roksana 2013-04-26 20:35
Proszę a o odnalezienie mojego Taty Leszka Czapli który zaginął 4.04. 2013 zam w Będzinie prosi córka Roksana
Cytować
 
 
0 #1 adam 2012-09-02 20:19
Proszę cie św Judo Tadeuszu aby Kasia Baran wróciła do mnie. Żeby została moja żoną Na dobre i złe w zdrowiu i chorobie. Żeby wróciła i dała nam jeszcze 1 szanse Proszę Cie z całego serduszka
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Sonda

Czy przedsoborowa Msza Trydencka? (po łacinie)
 

Polecany link, kliknij

Reklama

Kto jest teraz on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości