Świątynia Opatrzności Bożej - Łagiewniki
Boże Miłosierdzie - Jezu Ufam Tobie


     Sanktuarium mieściło się najpierw w obiekcie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w 1891 roku jako fundacja księcia A. Lubomirskiego dla dziewcząt i kobiet potrzebujących głębokiej odnowy moralnej.
W okresie międzywojennym w tym klasztorze żyła i zmarła s. M. Faustyna Kowalska (1905-1938), przez którą Chrystus Pan przekazał Kościołowi i światu orędzie o Bożym miłosierdziu. Przybliża ono tajemnicę miłosierdzia Bożego, wzywa do zaufania Panu Bogu i postawy miłosierdzia wobec bliźnich, a także do głoszenia i wypraszania miłosierdzia Bożego dla świata m.in. przez praktykę nowych form kultu (obraz Jezusa Miłosiernego, święto Miłosierdzia, koronka do Miłosierdzia Bożego i godzina Miłosierdzia).
W 1943 roku krakowski spowiednik Siostry Faustyny o. J. Andrasz SI poświęcił pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego pędzla A. Hyły, ofiarowany jako wotum za ocalenie rodziny z wypadków wojennych, i zainicjował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego. Obraz szybko zasłynął łaskami, dlatego z roku na rok zwiększała się liczba pielgrzymów, którzy nawiedzali także grób zmarłej w opinii świętości Siostry Faustyny.
Bardzo dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji Siostry Faustyny (18 kwietnia 1993) i jej kanonizacji (30 kwietnia 2000), a także dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik (1997 i 2002). Spowodował on rozbudowę sanktuarium, m.in. wzniesienie nowego kościoła - bazyliki, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował Piotr naszych czasów. W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Akt zawierzenia świata
Kraków-Łagiewniki, 17 sierpnia 2002 r.

Na zakończenie homilii w Łagiewnikach, Jan Paweł II powierzył świat Bożemu Miłosierdziu.
Oto tekst zawierzenia:

"Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei"
 

 

Komentarze   

 
0 #5 Alicja, Stanisław 2015-10-23 10:10
Jezu, ufam Tobie. Proszę pomóż rozwiązać nam pomyślnie tę trudną sprawę, która nas spotkała. Dziekuję za wszystko dobro, którym nas obdarzyłeś.
Cytować
 
 
0 #4 Janamak 2012-08-26 07:43
małej przyklasztornej kaplicy a nie z tego pięknego kościoła ? Mam dość ogladania co niedzielę non stop pokazywanego przez realizatorów wizji podczas transmisji mszy swetej takiigo faceta ubierającego strój szlachecki.
Cytować
 
 
0 #3 ZOFIA 2012-06-03 17:08
ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ O TO ABY PODCZAS TRANSMISJI NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ KAMERĘ KIEROWAĆ NA OŁTARZ A NIE NA WIERNYCH. WIELE OSÓB CHORYCH, KTÓRE NIE MOGĄ OSOBIŚCIE UCZESTNICZYĆ W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ UCZESTNICZĄ W NIEJ OGLĄDAJĄC JĄ W TELEWIZJI I POTRZEBUJĄ UCZESTNICZYĆ WE MSZY MODLĄC SIĘ DO JEZUSA W OŁTARZU A NIE DO WIERNYCH. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POZYTYWNE ROZPATRZENIE MOJEJ PROŚBY.
Cytować
 
 
0 #2 elżbieta 2011-07-20 14:33
Będąc na urlopie zajechaliśmy do łagiewnik jest cudownie,każdem u polecam,wielkie wrażenie zrobiły na mnie relikwie świętej Faustyny i ten niewielki,ale jakże urokliwy kościółek.
Cytować
 
 
0 #1 www.burowianka.pl 2010-12-02 21:14
Witam
Dla wszystkich pielgrzymów polecam nasz rodzinnie prowadzony obiekt :
www.burowianka.pl
Pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Sonda

Czy przedsoborowa Msza Trydencka? (po łacinie)
 

Polecany link, kliknij

Reklama

Kto jest teraz on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości