Obraz "Jezu ufam Tobie"

Obraz ?Jezu ufam TobieObraz "Jezu ufam Tobie" został namalowany po raz pierwszy w historii Kościoła na wyraźne żądanie Jezusa, który przekazał je Siostrze Faustynie 22 lutego 1931 r. w Płocku.Oto, co na ten temat napisała Siostra Faustyna: Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. 
Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według tego rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie (Dz 44). Czytaj więcej...

 

Komentarze   

 
+2 #9 oo 2013-09-30 19:56
Jezu, ufam Tobie


Zapraszam na blog: www.wzrostwiary.blogspot.com
Cytować
 
 
-1 #8 Krzysztof 2013-03-28 18:06
Psychiatra z KUL, nieżyjący już prof. dr hab. Jerzy Strojnowski napisał: "O siostrze Faustynie (Helenie Kowalskiej 1905-1938) wiem tyle, ile wyczytałem z jej pamiętnika. Nie mniej, to czego dowiedziałem się z lektury, pozwala mi jako psychiatrze stwierdzić, że autorka "Dzienniczka" była dotknięta zaburzeniami psychicznymi. Okazuje się, że najbardziej ewidentnymi objawami tych zaburzeń były omamy, czyli halucynacje wzrokowe i słuchowe o treści religijnej. Pojawiały się one na tle cyklicznych zaburzeń nastroju, a okresowo wyrażały się w przeżywaniu "niepojętej radości", poczuciu szczególnego wybrania (np. kiedy pisała "Ja mam zająć miejsce w ołtarzu"), wreszcie nadzwyczajnej misji - która zresztą charakteryzuje zachowania innych nawiedzonych świętych - "Przygotujesz świat na ostateczne przyjście Moje". Będąc w podwyższonym emocjonalnie nastroju siostra Faustyna czyniła nawet cuda: uciszyła burzę, tak jak Jezus na Jeziorze Genezaret. Nie podano czy zdarzenie takie było jednorazowe czy też cudowność uciszania takich żywiołów była powielana. Kiedy nastrój, podniecenie mijało, pisała "zaczyna się ściemniać w duszy mojej"; pojawiała się też myśl "że jest przez Boga odrzucona". Jak wyznawała "zaczęły ją ogarniać lęki prawdziwie śmiertelne (...), rozpacz zawładnęła całą duszę, prawdziwie przeżywam męki piekielne". To przechodzenie z jednego stanu w drugi dokonywało się u niej wielokrotnie. Ciągle z czymś walczyła, miała psychozę misji i walki, walki z grzechami. Była to - jak twierdzi naukowiec - projekcja własnych impulsów, z którymi Faustyna walczyła przez surową pokutę. Naukowiec dochodzi do wniosku, że gdyby siostry Faustyny, jeszcze jako dziecka, nie uczono na lekcjach religii, że świętość polega na wyzbyciu się popędu seksualnego, nie uważałaby siebie za tak bardzo "skłonną do złego", nie musiałaby prowadzić nieustannej walki i być może nie doświadczałaby patologicznych skrupułów. Obrała heroiczną drogę zmagania się z depresjami i natrętnymi myślami, jakie ją niemalże bez przerwy nawiedzały. Z jednej strony było to nie pozbawione podłoża dewiacyjnego umartwianie się do granic wytrzymałości, z drugiej zaś - ucieczka w błogostan z podwyższonym poczuciem własnej wartości i przekonaniem o szczególnym wybraniu. Jakkolwiek zna inne grzechy, to grzech nieczystości wysuwa na plan pierwszy. Chce być świętą w jej przekonaniu, jak Niepokalana Zawsze Dziewica a więc stan taki polegać ma przede wszystkim na sterylności seksualnej. ” – konkluduje Strojnowski. (Magazyn psychologiczny "Charaktery", 09/1998).
Cytować
 
 
0 #7 EWA 2012-08-05 23:32
Jezu Ufam Tobie i wiezrz że każdego dnia okazujeszmi łaski. Dziekuję za troskę i opiekę.
Cytować
 
 
0 #6 Martin 2012-04-08 09:45
Panie Jezu dziekuje Ci za widzenie Ciebie w śnie , pragnę aby stał się rzeczywistością
Chwała Jezusowi na wieki
Cytować
 
 
0 #5 Andre 2011-05-09 20:49
Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
Cytować
 
 
-2 #4 kinga 2011-04-15 17:11
ten obraz jest najsłynn=iejszy m obrazem pana jezusa:-)
Cytować
 
 
+1 #3 ewa 2011-03-14 12:35
Jezu proszę upominaj mnie gdy popełniam błędy i doradzaj. Proszę cię żebym nie była taka głupia ratuj mnie przed moją głupotą i lekkomyślnością proszę o dary ducha świętego.
Cytować
 
 
+1 #2 Wanda. 2011-01-25 22:18
Jezu Ufam Tobie -Jezusie Om Hare Love Love Love Love Love.Ella love ....
Cytować
 
 
0 #1 Klaudia 2010-10-15 16:14
Najpiękniejszy obraz Pana Jezusa jaki tylko istnieje na świecie !
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Sonda

Czy przedsoborowa Msza Trydencka? (po łacinie)
 

Polecany link, kliknij

Reklama

Kto jest teraz on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości